Problem z osiągnięciem orgazmu u 24-latki

Co jest ze mną nie tak? Zwykle kiedy kocham się z moim chłopakiem i on pieści moje piersi lub łechtaczkę czerpię z tego wielką przyjemność (ale krótką) i chce przejść dalej. Kiedy dochodzi już do penetracji nie umiem dojść (nawet po dłuższym czasie). Wg mnie wina leży po mojej stronie, bo nawet gdy się masturbuje rzadko kiedy zbliżam się do upragnionego stanu. Bardzo kocham mojego partnera (jest pierwszym) i nie chce sprawiać mu przykrości (wiem że obarcza się on winą za taki stan rzeczy). HELP!

Dzień dobry!

Dla większości kobiet początki życia seksualnego wiążą się z brakiem lub trudnością w osiągnięcia orgazmu. Nie ma w tej sytuacji niczego niepokojącego. Kobiecy orgazm nie jest reakcją odruchową, która obowiązkowo musi pojawić się przy każdym stosunku, ale procesem nauki, stopniowego odkrywania, poszukiwania sposobów na osiągnięcie orgazmu. Niekiedy trwa to tygodnie, niekiedy miesiące, niekiedy lata regularnego współżycia.
"Wina" nie leży tu po niczyjej stronie.
Warto kontynuować współżycie z większym luzem, relaksem i dystansem, cieszyć się przyjemnością i radośnie spędzanym czasem. Osiągnięcie orgazmu utrudnia m.in. nadmierna koncentracja na nim.

Jeśli czasami osiąga Pani orgazm podczas masturbacji, warto zastanowić się, kiedy szczególnie, w jakich okolicznościach, przy jakim rodzaju pieszczot zdarza się to najczęściej - i wprowadzać te elementy do współżycia z partnerem. A może kiedyś on sam/ wspólnie odkryjecie zupełnie inny, nowy sposób?

Zachęcam też do lektury licznych książek poradnikowych o tematyce seksualnej.

Pozdrawiam!