Problem z osiągnięciem pełnego wzwodu jako wynik częstej masturbacji

Mam skromne pytanko mam 21 lat i jestem mężczyzną, od jakiegoś 16 roku życia bardzo często się masturbowałem z wytryskiem, zdarzało mi się parę razy dziennie, teraz mam dziewczynę i robiliśmy do dwa razy z czego pierwszy raz trwał bardzo krótko (około 5 minut i doszedłem) i nie chciał się już drugi raz podnieść, natomiast rano powtórzyliśmy to i też trwało to krótko a drugi raz już nie chciał się podnieść, teraz mam problem osiągnąć pełny wzwód i się podniecić, czy to przez masturbację ? pomocy

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego najczęściej wiążą się z różnymi trudnościami. Zazwyczaj z czasem, regularnym współżyciem, rosnącym doświadczeniem, coraz większą wiedzą i większą wzajemną znajomością z partnerką - mijają.
Czas trwania stosunku 5 minut jest jednak naturalny, przeciętny dla zdrowego mężczyzny i nie świadczy o wytrysku przedwczesnym. Tym bardziej, jeśli był to pierwszy stosunek lub pierwszy po dłuższej przerwie.
Również osiąganie drugiej erekcji natychmiast po wytrysku nie jest ani konieczne ani obowiązkowe, i jej brak nie świadczy o problemie. Tzw. czas refrakcji, kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia kolejnego wzwodu, dotyczy wszystkich mężczyzn.

Pozdrawiam!