Problem z osiągnięciem wytrysku podczas stosunku z partnerką

Witam,mam problem z osiągnięciem wytrysku podczas stosunku z partnerką. Ze wzwodem problemu nie ma.Przez dłuższy czas byłem sam i masturbowałem się co najmniej raz dziennie. Podczas masturbacji problemów z wytryskiem nie ma. Czy mogę zakładać że penis przyzwyczaił się do masturbacji i to jest problemem? Jeżeli tak to co zrobić poza zaprzestaniem masturbacji??

Dzień dobry.

Z opisu można wnioskować, że Pańskie przypuszczenia są słuszne. Masturbacja, poza elementem "przyzwyczajenia" do określonej stymulacji wiąże się też ze skupieniem na sobie, podczas gdy współżycie wymaga "podzielności" uwagi.
Wydaje się więc, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby rzeczywiście powstrzymanie się od masturbacji. Z upływem czasu problem powinien ustąpić samoistnie.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Tzw. wytrysk opóźniony często wiąże się właśnie z nawykami masturbacyjnymi, ale możliwe są też inne mechanizmy. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i zebranie większej ilości informacji, aby trafnie rozpoznać sytuację. Proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem w swojej okolicy.

Pozdrawiam!