Problem z ostrą psychozą u 21-letniego syna

Dzien dobry, Moj syn 21 lat dostal od 2 tygodnie ostrej przychozy. Wydaje mu sie ze ktos go sledzi ma urejonia it'd. Lekarz dal mu ketowas ktorego nie chce brac. Oszukuje mowi ze wzial, ale go wypluwa, albo pije 6 litrow wody zeby go wyplukac, albo powodu je wymioty. Lekarz mowi ze najwazniejsze sa 2 tygodnie leczenia potem jest ok. Ale moj syn nie chce go brac bo mowi ze to go otepia. I gliwa staje sie ciezka. Jest diabetykiem insulinoodpornym ma pompe. N'a razie od 2 tygodnie studia zawieszone bo szaleje w domu. Jak mozna mu pomuc? Boimy sie ze w szpitalu lekarz nafaszeruja go lekami w mocnej dawce I wtedy bedzie problem. Dziekuje za odpowiedz

Witam Panią. Proszę porozmawiać z lekarzem o tym, czy istnieje możliwość zastosowania u syna leków przeciwpsychotycznych w iniekcjach o przedłużonym uwalnianiu. Spotkałam się z sytuacjami, w których taka forma podania leku była bardzo pomocna w leczeniu pacjentów, którzy mieli problem z regularnym przyjmowaniem leków. To jeden zastrzyk raz na kilka tygodni, czy jednak można takie leczenie w sytuacji Pani syna zastosować już nie odpowiem. O tym może zdecydować tylko lekarz. Pozdrawiam, Małgorzata Mróz - tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl