Problem z owłosieniem na twarzy u 23-latki

Witam,mam 23lata i problem z owlosieniem na twarzy.Na początku miałam włoski tylko na brodzie i tzw wąsik,ale zaczynają mi rosnąć również po bokach twarzy.A obecne robią się dłuższe.Do jakiego specjalisty powinnam się udac?Na własną rękę robiłam testosteron,jest w normie.Z jajnikami też wszystko w porządku.Nie chce chwilowo usuwać laserem bo to tylko chwilowe,a boję sie ze to objaw jakiejś choroby.

Dzień dobry,

Proszę się zgłosić do lekarza endokrynologa.
Depilacja laserowa (nie mylić lasera z urządzeniem IPL) nie jest chwilowa- uważa się ją za trwałą metodę redukcji owłosienia. Warunkiem jest dobrej jakości laser oraz odpowiednio dobrane parametry. Natomiast aby efekt zabiegów był zadowalający przed ich rozpoczęciem należy ustabilizować gospodarkę hormonalną.

Pozdrawiam serdecznie.