Problem z pamięcią i koncentracją u 21-letniej kobiety

Mój problem polega na tym że mam problem z pamięcią i koncentracją. Dodam że jestem osobą młodą, rozpoczęłam studia. Nie potrafię nic zapamiętać z notatek. Uczę się ale kompletnie nic nie zapamiętuję. Mogę to określić jako taka ,,czarna dziura'', tak samo jest z czytaniem książek czytam książkę ale kompletnie nie wiem o czym czytam. Sytuacja mnie dobija bo nie jestem osobą leniwą a bardzo ambitną. Zawsze byłam bardzo dobrą uczennicą. Co może być tego przyczyną, gdzie szukać pomocy ?

Witam
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała
Pani jakieś stresujące sytuacje?
Problem z pamięcią i koncentracją u ludzi
młodych najczęściej spowodowany jest
brakiem snu, stresem, przemęczeniem
lub depresją.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy skonsultować problem z neurologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Witam panią,
Zaburzenia koncentracji i pamięci mogą być sygnałem, że pani żyje w dużym stresie. Dodatkowo to, że pani jest ambitna i nje pozwala sobie na niedociągnięcia wynikające z codziennych czynności trochę pogarsza sprawę. Proponuję umówić się do specjalisty, psychoterapeuty lub psychiatry, który stwierdzi czy to jest to moment na podjęcie terapii.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Wydaje mi się, że w Pani przypadku warto skorzystać z wizyty u lekarza psychiatry, by ustalić przyczynę obserwowanych objawów. Wtedy można, w zależności, co wywołuje dolegliwości, wdrożyć farmakoterapię lub skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam.

Witam Panią. Problemy z pamięcią i koncentracją mogą być związane z dużą ilością stresu bądź/i kiedy stres utrzymuje się w życiu człowieka zbyt długo. Już połowa lat 90-tych XX wieku przyniosła doniesienia (dzięki tomografowi komputerowemu i rezonansowi magnetycznemu), że nasz układ nerwowy jest powiązany z układem immunologicznym, czyli odpornościowym. Zbyt silny i/lub długo trwający stres upośledza naszą uwagę. Przez to mogą pojawić się problemy z zapamiętywaniem nowego materiału, przechowywaniem i odtwarzaniem zapamiętanego materiału. To tylko moja hipoteza. Jeśli byłaby prawdziwa to polecam Pani bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Proponuję konsultację z psychologiem sportowym. Dlaczego sportowym? Ponieważ w sporcie psychologie pracują m.in. nad koncentracją, automatyzacją ruchów, kontrolą emocji itd. Metody stosowane ze sportowcami mogą Pani pomóc w ujarzmieniu swojej koncentracji. Ponadto warto też poznać kilka metod wspomagających pamięć, tzn. mnemotechniki (jest dużo pozycji w literaturze, w której może pani odnaleźć przykłady odpowiednich ćwiczeń). Pozdrawiam.

Witam,
Pisze Pani, że jest bardzo ambitna. Uważam, że jest to główna przyczyna tych dziur w pamięci. Prawdopodobnie jest Pani zestresowana otrzymywanymi notami, chce Pani być najlepsza - to powoduje przemęczenie i silne wydzielanie kortyzolu (hormon stresu). Proponuję o zgłoszenie się do psychoterapeuty, aby w rozmowie z nim nauczyć się wypoczywać. Póki co proszę głęboko oddychać nosem wdech i wydech, seriami po 9-7 oddechów, najlepiej przy otwartym oknie lub na świeżym powietrzu. Stres powoduje niedotlenienie mózgu i serca. Te oddechy pomogą.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl