Problem z panicznym lękiem przed dentystą

Dzień dobry, mam pytania związane z panicznym lękiem przed dentystą i znieczuleniem (igły), czy można łączyć "gaz rozweselający" i tradycyjne znieczulenie zastrzykiem? Czy gaz zazwyczaj działa również na osoby dorosłe czy pomaga głównie dzieciom? Czy jeżeli wybiorę się do gabinetu, na zabieg podczas którego będzie podawany gaz, to mogę również przed wizytą zażyć afobam (przyjmuję w dawce 0,5 mg x 3)?

Witam,

Afobam raczej stosuje się systematycznie, ukłucie nie jest przyjemne, jednak wykonywane jest bardzo małą igiełką, wizyta u stomatologa może być stresująca, nieprzyjemna, wcześniej można o tym powiedzieć stomatologowi. Tantum Verde zawiera chlorowodorek benzydaminy - ma działanie przeciwbakteryjne i znieczulające, można aerozolem spryskać okolice zęba przed właściwym znieczuleniem, może złagodzić uczucie ukłucia igły.
Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie