Problem z partnerem, który nie pomaga przy dzieciach

Ostatnie pytanie jestem z narzeczonym juz 6 lat w listopadzie bedzie. Od 3 lat mamy dwojke dzieci. Jak urodzilam starszego syna cos sie popsulo ucieka od nas ciagle siedzi w garażu do późna dopiero przychodzi jak maluchy spią wogole nie pomaga mi przy nich a jak pomoze to ciagle wypomina i sie zaczynami kłócić kocham go ale dluzej tak nie dam rade tak sama wszystko robic powoli nie mam sily i odbija na dzieciach bo na je krzycze.. Co ja mam zrobic.,.?

Dzień dobry,

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii pary / małżeńską.
Taka forma leczenia jest bardziej dostępna w ofercie prywatnej niż w ramach NFZ.

Witam,

to rzeczywiście stresująca i obciążająca dla Pani sytuacja.
Na podstawie tak niewielu informacji i kontaktu online, trudno o stawianie hipotez dotyczących przyczyn takiego zachowania partnera, tak samo trudno znaleźć skuteczną radę która zmieni sytuację.
Wspomina Pani, że partner nie pomaga w obowiązkach domowych/opiece nad dziećmi, czy zawsze tak było?
Odnoszę wrażenie, że nadmiar obowiązków zaczął Państwa przerastać i że wszystko w życiu zostało podporządkowane dzieciom a podtrzymywanie i rozwijanie relacji w związku zeszło na dalszy plan.
Proszę o swoim przemyśleniach i emocjach szczerze i otwarcie porozmawiać z mężem, zastanowić się nad obecną sytuacja w związku, nad tym jak oboje wyobrażacie sobie dalsze życie ?
Może warto byłoby skorzystać z pomocy specjalisty psychologa/psychoterapeuty, taka konsultacja jest możliwa w ramach rejonowej poradni zdrowia psychicznego.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Można spróbować namówić partnera na wspólną terapię, która pomogłaby Wam obojgu lepiej zrozumieć swoje zachowania. Jeśli jednak partner nie będzie chciał skorzystać z tej możliwości proszę rozważyć udział w terapii indywidualnej- czasem wystarczy że zmian zacznie dokonywać jedna osoba w związku, żeby "ruszyć całość". Poza tym w ciężkich chwilach potrzebuje Pani wsparcia, również emocjonalnego, więc jeśli partner nie jest w stanie na dzień dzisiejszy go Pani zapewnić, proszę pozwolić o siebie zadbać innym- rodzinie, przyjaciółce albo właśnie psychologowi. Pozdrawiam