Problem z pękającymi naczynkami

Witam! Jestem posiadaczką cery naczynkowej i generalnie dobrze sobie z nią radzę, ale ostatnio zauważyłam, że w okolicach nosa pojawia się u mnie coraz więcej popękanych naczynek, podobnie wygląda to na policzkach. Jak mogę sobie z tym poradzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim warto byłoby ustalić przyczynę pękających naczynek (wiek, zaburzenia hormonalne, nadmierna ekspozycja na słońce, problemy żylne, predyspozycja genetyczna, itd.). Być może możliwe będzie bowiem leczenie, przynajmniej w części, przyczynowe. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą angiologiem lub dermatologiem. Oczywiście powinna Pani także stosować kosmetyki przeznaczone dla tego typu cery oraz regularnie brać np. rutinoscorbin, co uszczelni naczynia krwionośne.