Problem z pełną erekcją u 20-latka

witam, mam problem z erekcją,osiągam pełen wzwód podczas oglądania filmów porno itd. a podczas gdy próbuje osiagnąć pełną erekcje podniecajac sie wyłacznie za pomocą wyobrazni to mam tak 90 procent pelnego wzodu.filmy porno oglądam rzadko.czy jest to coś niepokojącego? jeszcze jestem prawiczkiem

Witam Pana,

Trudno jest różnicować niepełną erekcję na 90%, od erekcji 100%, gdyż u ludzi obserwuje się pewną zmienność osobniczą, a w organiźmie ludzkim "nie wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku". Warto byłoby dowiedzieć się, czy pojawiają się u Pana częste poranne erekcje, czy występują erekcje spontaniczne oraz jaki jest Pana ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki itd. Jeśli chciałby Pan podjąć próbę modyfikacji behawioralnej, to warto na kilknaście tygodni zaprzestać całkowicie oglądania pornografii. Natomiast masturbację podejmować jedynie w sytuacji bardzo silnego podniecenia seksualnego i jedynie w oparciu o własne fantazje seksualne. Jeśli taka zmiana nie przyniesie poprawy objawowej w zakresie erekcji, wtedy warto zgłosić się na konsultację diagnostyczną do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!