Problem z penisem - co to może być?

Witam! Ostatnio pojawił się u mnie problem (3-4 dni temu), zdjęcia podaje poniżej. Być może doszło do zatarcia, jak sobie z tym poradzić? Na początku skóra w jednym miejscu była czerwona, potem zrobiła się biała i twarda, obecnie jest już delikatniejsza, przedwczoraj odczuwałem ból w postaci wbijania igły. Smaruję maścią. Niestety ostatnio byłem bardzo aktywny seksualnie, z narzeczoną. Obecnie wstrzymujemy się z uprawianiem stosunków. Czy to nie są objawy grzybiczne, co należy zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Najczęstsze objawy infekcji grzybiczej prącia to świąd, drażliwość, pieczenie, czerwone plamki na żołędziu, biały nalot i złuszczane naskórka.

Wydaje się, że objawy trzeba zróżnicować pomiędzy zwykłym podrażnieniem żołędzia a infekcją grzybiczą.
Dosyć skuteczne w łagodzeniu podrażnień jest stosowanie płynów do higieny intymnej dla kobiet szczególnie tych łagodzących podrażnienia i zawierających bakterie kwasu mlekowego. Zapewni to dodatkowo prawidłową florę bakteryjną prącia, zgodną z florą partnerki.

W przypadku braku poprawy proponuję skonsultować problem z dermatologiem.