Problem z piekącym i czasami krwawiącym odbytem

Od kilku miesięcy mam problem z piekącym i czasami krwawiącym odbytem Jakiś czas temu miałem bardzo mocne i bolesne zaparcie po którym zaczęło strasznie boleć piec i trochę krwawić, po 2 tygodniowej kuracji maścią i czopkami wszystko jakoś się uspokoiło , natomiast od tamtej pory po każdym nawet bardzo lekkim zaparciu wszystko powraca piesze boli ale tylko po oddaniu stolca, na szczęście zaparcia zdarzają mi się bardzo rzadko, co mam robić, czy wizyta u proktologa jest konieczna ?

Milena Lubowicz

Bardzo ważna w takim przypadku jest odpowiednia dieta, żeby uniknąć problemu zaparć. Może Pan spróbować leków na hemoroidy bez recepty, natomiast jeżeli nie będzie poprawy proszę udać się do lekarza rodzinnego lub chirurga.
Pozdrawiam