Problem z płaczliwością i emocjami u dzieci

Witam Dwoje braci w wieku 7 i 10 lat, rodzina pełna, oboje rodzice pracują, standard życia na dobrym poziomie, bez patologii (np.alkoholizm, narkotyki, przemoc fizyczna itp.). Tzw. dobra rodzina. Natomiast niepokoi mnie, że chłopcy często płaczą, nie radzą sobie z emocjam. Starszy jest żywy, młodszy zamknięty w sobie. Starszego jego tata często doprowadza do płaczu. Młodszy mówi, że nienawidzi brata, że chce go uderzyć. Mama chłopców nie widzi w tym niczego niepokojącego. Czy i co mam zrobić?

Witam,
Niestety nie ma dymu bez ognia. Pisze pani, że jeden z chłopców płacze "dzięki" tacie swojemu. Natomiast drugi nie lubi brata, być może jest o niego zazdrosny. W tym wieku dzieci są emocjonalne i często zdarza się im tonić łzy. Jednakże jeśli to panią niepokoi, może pani zaproponować mamie dzieci, żeby porozmawiała z psychologiem dziecięcym.
Pozdrawiam

Dzień dobry.

Zasadniczo problem dotyczy rodziny. Nie napisała Pani kim Pani dla niej jest, więc trudno o poradę, co mogłaby Pani zrobić. Jeżeli jest Pani "nikim", czyli na przykład tylko znajomą, wydaje się, że niezależnie od Pani intencji i motywów, należałoby pozostawić rodzinę w spokoju.

Pozdrawiam.