Problem z pobraniem krwi u córki od 9. miesiąca życia

Moja córka miała ostatnio pobieraną krew jak miała 9 miesięcy a teraz ma 14 lat czy to źle że nie pobierała krwi do badan od tamtej pory ? Po prostu ona nie daje sobie pobrać krwi nie raz byliśmy na badaniach setki lekarzy próbowało i nie dała sobie i tak do tej pory co zrobić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie ocenić czy "to źle", że Pani córka nie miała pobieranej krwi przez 13 lat. Jeśli była zawsze zdrowa, to nie ma problemu. Jeśli jednak były wskazania do pobrania krwi, jak najbardziej powinno być to wykonane. Jeśli problemem jest bariera psychiczna u dziecka, być może konieczna jest konsultacja psychologiczna.