Problem z połykaniem jedzenia i ból żołądka po każdym posiłku a możliwość nerwicy

witam serdecznie przypadkiem trafiłam na forum ,stres kto go w tych czasach nie ma zastanawiam sie nad nerwicą żołądka od stycznia mam problem z jedzeniem w pierwszej fazie był problem z przełykiem nie mogłam połykać jedzenia kilka razy w przychodni słyszałam to samo ze na tle nerwowym do tego jem małe porcje wszystko gotowane ale najgorsze jest to ze po każdym jedzeniu mam ból żoładka czasem mam dość tego życia z tym uczuciem ciągłego bólu prosze podpowiedzieć gdzie pierw sie udać z problemem?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Brzuch bardzo często reaguje na stres. Prawdopodobnie jest Pani czymś przeciążona emocjonalnie. Polecam wybrać się do psychologa. Warto też oczywiście sprawdzić medycznie, co dzieje się w żołądku.

Dzień dobry. Po pierwsze proszę się udać do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu raz jeszcze o bólach, zrobić niezbędne badania przełyku i żołądka, jeśli wykluczy Pani przyczyny czysto fizyczne bóli, proszę się udać na konsultację do psychologa i ustalić z nim możliwe przyczyny psychogenne Pani problemów. Psycholog zaleci również dalsze kroki postępowania.
Pozdrawiam.