Problem z połykaniem u 13-miesięcznego dziecka

Witam. Mam 13 miesieczna corke i mam problem-a mianowicie nie chce wciaz lykac kawalkow,jak tylko poczuje,ze ma cos w buzi odrazu wyplowa albo wystawia jezyk i sciaga wszystko co na nim ma. Urodzila sie z mala waga 2480,rozwija sie bardzo dobrze wszystko szybko jej przychodzi no ale to jedzenie,ogolnie jest niejadkiem. Prosze mi pomoc,czy ja juz musze zglosc sie z moja cirka do lekarza?

Małgorzata Panek

Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo i przybiera na masie ciała, to nie ma powodu do niepokoju. Niechęć do pewnych pokarmów czy też postaci pokarmów wymaga cierpliwości od rodziców. Proszę próbować urozmaicać dietę dziecka nowymi produktami, zachęcać je do próbowania nowych smaków. Jeśli pojawiłyby się jakiekolwiek niepokojące objawy, proszę zgłosić się do pediatry.
Pozdrawiam