Problem z poradzeniem sobie po rozstaniu z partnerem

Witam ...w skrócie napiszę ...mam 24lata byłam przez 6 lat w związku z chłopakiem kłóciliśmy się ale mimo wszystko kochaliśmy się mieliśmy pół roczną przerwe wróciliśmy do siebie na rok a on teraz mnie zostawił dla młodszej (18-stki) nie moge sobie poradzic z tym nie chce mi sie zyc nie widze sensu...idealizuje go uwazam go teraz za najlepszego faceta dla mnie ale jak byliśmy razem czesto mialam do niego pretensje i narzekalam na niego teraz bardzo sie za to obwiniam ..prosze o odp

Witam, Pisze Pani, że mimo realnych powodów tj. częste kłótnie, narzekanie, porzucenie Pani dla innej kobiety, trudno jest Pani rozstać się z tym mężczyzną, w którym umieściła Pani swój wyidealizowany obraz. Warto byłoby się przyjrzeć co się z Panią dzieje, z Pani poczuciem wartości, że potrzebowała Pani stworzyć sobie taki obraz. Przecież w rzeczywistości ten związek nie należał do udanych i nie była Pani z niego usatysfakcjonowana. Żeby uzyskać większy wgląd we własną sytuację i zapobiec takim w przyszłości proponuję spotkanie z psychoterapeutą.

Była Pani w związku 6 lat, więc to zrozumiałe że odczuwa Pani wiele trudnych emocji towarzyszących rozstaniu, takich jak: żal, tęsknota, złość, poczucie winy, smutek. Są to emocje podobne do tych, które przeżywa się często w doświadczaniu żałoby, utraty ważnej osoby. Myślę, że pomocna byłaby dla Pani konsultacja z psychologiem/ psychoterapeutą. Z pomocą specjalisty będzie Pani miała możliwość złagodzić swój ból straty, ale również przyjrzeć się bliżej sobie. Warto przeanalizować kwestię idealizacji byłego partnera, tym bardziej że z Pani opisu wynika, że związek nie zawsze był dla Pani satysfakcjonujący. Pisze pani "nie chce mi się żyć, nie widzę sensu", co sugeruje że całe poczucie sensu umieszcza Pani w tym momencie w zakończonej relacji. Warto przyjrzeć się tym kwestiom w kontekście Pani samooceny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak