Problem z porannym wypróżnianiem a niedrożność jelit

Czy to niedrożność jelit? Mam problem, dość dziwny. Otóż chodzi o wypróżnianie się rano, a dokładniej w godzinach 5-6, nie mogę się wtedy normalnie wypróżnić, bo albo wcale, albo niedokonca, wtedy gdy juz jestem w szkole, w godzinach 8-9 zaczynają pojawiać się wzdęcia i dziwne odgłosy jakby nad kością ogonową, co jest z tego najokropniejsze i najbardziej wstydliwe.. problemu nie ma, gdy wstanę o godzinie 9,10,11 itd. wtedy normalnie się wyprozniam. Co to może być? Proszę o pomoc.

Małgorzata Panek

Niedrożność jelit występuje wtedy gdy poza zatrzymaniem stolca, nie oddaje się także gazów. Pani problemy mogą wynikać z zbyt małej ilości płynów w diecie czy też małej ilości błonnika w spożywanych pokarmach. Radziłabym zmienić dietę na bogatoresztkową i wypisać min 2 l płynów na dobę. W przypadku utrzymywania się dolegliwości proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam