Problem z porannymi biegunkami

Witam, od kilku miesięcy mam problem z porannymi biegunkami, te biegunki raz były bardziej nasilone raz mniej. Od dwóch tygodni jak wstanę z łóżka to już mnie goni do toalety. Co mnie śmieszy, to że jak mój chłopak jest w domu rano to ja żadnej biegunki wtedy nie mam. Odżywiam się zdrowo, uprawiam sport, nie palę, nie pije, więc co może te biegunki powodować? Biegunkom nie towarzyszą bóle brzucha. Pozdrawiam

Warto - po wcześniejszej konsultacji z gastroenterologiem jak poleca dr. Madej - przyjrzeć się całej sytuacji również od strony psychologicznej. Skoro nie pojawiają się biegunki, gdy w domu jest Pani partner, to - być może - źródło problemu jest natury psychologicznej (stres przed obowiązkami dnia? strach przed byciem samą w domu? powody mogą być różne). Polecam na początek zastosować trening relaksacji Jacobsona, który - jeżeli jest to sprawa stresu - ściągnie z Pani nieuświadomione napięcie i pomoże się rozluźnić (polecam słuchać nagrania - dostępne są takie treningi w Internecie za darmo - przed zaśnięciem, lub tuż po obudzeniu się). Jeżeli objawy nie będą słabnąć, a wizyta u lekarza specjalisty nie przyniesie informacji o somatycznych źródłach - polecam udać się na konsultację z psychologiem. Powodzenia!