Problem z poruszaniem 3 tygodnie po artroskopii kolana

Trzy tygodnie temu miałam robiona artroskopie lewego kolana i dokładnie usunięto mi przerośnięty fałd maziówkowy i wyczyszczono staw.mialam juz chodzic bez kul jednak nie daje rady i w pelni bez pomocy kuli nie moge stanac na tej chorej nodze.ćwicze codziennie ale nie moge w pełni zgiąć nogi w kolanie,zginam troche a potem tak jakby czuje jakis blok i tyle.oprocz tego.to normalne? za ile bede mogla odstawic kule i wroce do normalnego funkcjonowania?

Dzień dobry,

Po artroskopii stawu kolanowego ważne jest aby jak najszybciej rozpocząć fizjoterapię- zarówno ćwiczenia jak i zabiegi fizykalne. Duże znaczenia ma rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Należy się skupić na stopniowym zwiększaniu zakresu ruchomości w stawie- z pomocą fizjoterapeuty lub na szynie CPM oraz na wzmocnieniu mięśni, odpowiedzialnych za poruszanie się. Gdyby po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń wciąż nie było poprawy proszę skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.