Problem z potencją, gdy zdarza mi się seks z nieznajomą. Jakie są przyczyny?

Mój problem polega na tym, że mam trudności w pierwszych kontaktach z kobietą, jeżeli chodzi o seks. Zdarza mi się seks z nieznajomą i w ogóle nie potrafię się kochać, czuję stres, przez co nie czuję podniecenia, moje myśli bywają rozbiegane, tzn. jakbym myślał o wszystkim, nie raz nie jestem skupiony, czuję dezorganizację i dysfunkcję, jeżeli chodzi o popęd. Bardzo interesują mnie przyczyny tego. Czy pornografia może mieć duży wpływ? Uważam, że nie oglądam dużo pornografii. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witaj,

Rozpoczynanie współżycia z nowymi partnerkami i obawa przed negatywnym rezultatem zbliżenia, usilne dążenie do "wykazania się" przed nowym partnerem może mieć istotny wpływ na jakość stosunku, jak i w ogóle na występowanie wzwodu.

Doradzam konsultację psychologiczną oraz dbałość o komfort i właściwą oprawę zbliżenia.

Pozdrawiam