Problem z prostatą - czy to może być coś poważnego?

Witam! Mam 20 lat i od pewnego czasu bardzo często oddaję mocz, jak coś wypiję, to nawet co 20 min. Dodatkowo niepokoi mnie jeszcze jedna dolegliwość, a mianowicie podczas wzwodu czuję, jakby coś (prostata?) mi napuchnęło/powiększyło się w odcinku między odbytem a moszną. Szukałem w internecie informacji na ten temat, ale nic nie znalazłem. Boję się, że to coś poważnego z prostatą, zapisałem się do urologa, ale przed wizytą chciałbym wiedzieć, co mnie czeka.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Objawy mogą sugerować przerost prostaty bądź zapalenie prostaty.
W 20 roku życia rzadko zdarza się przerost prostaty, a jeszcze rzadziej rak prostaty, wobec tego proszę zachować spokój, prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju.

Podczas wizyty u urologa zostanie wykonane badanie per rectum mające na celu określenie rozmiarów prostaty, bolesności i budowy.

Być może zostaną zlecone badania dodatkowe, aby stwierdzić jednoznaczną przyczynę dolegliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl