Problem z przemianą materii a odchudzanie u 19-latki

Mam 19 lat od zawsze miałam problemy z przemianą materii mam 170 cm wzrostu i ważę 64 kg chciałabym schudnąć tak ok 4 lub 5 kg nie od razu ale stopniowo żeby nie było efektu jojo i żeby udało mi się utrzymać tą wagę jem normalnie i fast food też unikam

Witam serdecznie,

Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej diecie. Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Na początku może Pani zauważyć nawet wzrost wagi ale z czasem metabolizm wskoczy na wyższy poziom tylko trzeba cierpliwości. Nie rezygnuje Pani jeżeli zobaczy na wadze kilka kresek w górę. jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Powinna Pani wprowadzić również systematyczną aktywność fizyczną. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk