Problem z przybieraniem na wadze

dobry wieczor mam do panstwa pytanie mam 30 lat i od paru miesiecy duzy problem z przybieraniem na wadze okolo 7 kg przybylo mi przez 5 miesiecy .cukier mam w normie ,wiec cukrzyce juz wykluczylam .nie jest to rowniez wina tarczycy tsh w normie 0.87 .choroba hashimoto rowniez wykluczona anty tpo 33 .codzienne moje posilki wynoszá maksymalnie 1700 kcal a mimo to wciaz tyje glownie w brzuchu i posladkach co robic ??? prosze o pomoc

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zastosować zbilansowaną dietę 1200 kcal aby zgubić nadmiar kilogramów , do tego dołaczyć aktywność fizyczną minimum 1 h dziennie, za miesiąc sprawdzić efekty.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Najwyraźniej dieta 1700kcal jest zbyt wysokokaloryczna w stosunku do Pani zapotrzebowania energetycznego. Należy obniżyć kaloryczność posiłków. Musi Pani pamietać że nie tylko kalorycznośc jest ważna ale także skład Pani jadłospisu. Posiłki powinny być pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane. Należy unikać żywności silnie przetworzonej oraz bogatej w cukry proste i tłuszcze nasycone.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk