Problem z przybieraniem na wadze u 8-latki

Witam, moja córka ma 8 lat jej grupa krwi to ABRh córka nie je dużo ale przybiera na wadze. Jak na swój wiek jest dosyć duża, największy jest brzuszek. Wyniki krwi na tarczyce ma dobre i cholesterol też. Według grupy krwi co powinniśmy koniecznie wyeliminować z menu. Czego kategorycznie nie powinna jeść. Córka zaczęła tak przybierać od 6 roku życia wcześniej była bardzo szczupła.

Dieta dopasowana do grupy krwi nie ma żadnego uzasadnienia naukowego i nie należy nic eliminować z diety dziecka. Może córka podjada albo jada nieregularnie? Nalezy też sprawdzić poziom cukru a w razie potrzeby skontatkować się z dietetykiem dziecięcym.