Problem z przypominaniem sobie szczegółów z życia

Nie pamiętam szczegółów ze swojego życia. Ja nie pamiętam szkoły podstawowej i zawodowej tylko mam za mgłą, że mi dokuczali w szkole zawodowej musiałem nosić plecaki a tak po za tym nic nie pamiętam i coś tam za mgłą pamiętam, że mi dokuczali na podwórku i wiem, że miałem myśli samobójcze oraz dwie próby samobójcze. Ja nie pamiętam kolegów i koleżanek z podstawówki i po za tym niektórych szczegółów z życia też nie pamiętam. Czy powinienem pamiętać podstawówkę no i jak to wszystko interpretować.

Witam, możliwe- ale duża nadinterpretacja, że doświadczał Pan trudnych sytuacji, które wyparł Pan z pamięci( jako mechanizm obronny), jednak doradzam by porozmawiał Pan z psychoterapeutą osobiście, w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego bądź prywatnie. Pozdrawiam serdecznie.

Zachęcam do spotkania z lekarzem. Zaburzenia pamięci mogą być niepokojącym sygnałem różnych zaburzeń, dlatego diagnoza pozwoli skierować Pana do odpowiedniego specjalisty i - w razie potrzeby- na leczenie, a tym samym pozwoli Panu poradzić sobie z trudnością.