Problem z przystawieniem dziecka do piersi

Witam. Kilka dni temu Urodzilam coreczke lecz od samego poczatku mialam problemy z przystawieniem jej do piersi ;( zdenerwowanie i niemoc spowodowaly to ze juz w szpitalu zaczeli dokarmiac ja butelka i teraz juz wogole nie chce cyca ;( jestem zmuszona podawac jej mleko modyfikowane. czy gdybym sciagala swoj pokarm i podawala jej butelka to laktacja by sie zachowala?? jesli nie to co zrobic zeby ja zachamowac i nie miec przykrych dolegliwosci z piersiami?? PROSZE O POMOC

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, karmienie dziecka butelką z odciąganym laktatorem mlekiem matki jest dużo bardziej preferowane i zdrowsze dla dziecka, niż karmienie mlekiem sztucznym. Pozwala również na zachowanie laktacji.