Problem z radzeniem sobie z emocjami u 25-latki

Witam, mam 25 lat. W dzieciństwie nie miałam łatwo. Moja mama nie okazywała mi uczuć, nie spędzała ze mną czasu. Mój ojczym ciągle miał problemy z policją a ja tułałam się od babci do babci. Mojego tate poznałam jako nastolatka.na spotkania przychodził pijany. Pragnęłam rodziny i miłości. Zaszłam w ciążę mając 17 lat. Ciągle myślę o tym jakie miałam dzieciństwo, brakuje mi mamy. Nie radzę sobie w życiu. Ciągle muszę starać się o kontakt z mamą, bo ona zwyczajnie ma mnie gdzieś. Mam dwójkę dzieci i ciągle myślę czy jestem dla nich taka jak moja mama dla mnie. Jak zaszłam w ciążę, tak wyprowadzilam sie z domu i wszystkiego musiałam nauczyć się sama. Nie radzę sobie ze swoimi emocjami. Często o tym myślę i odbija się to na moim związku. Czy mogę sobie jakoś pomóc?

Dzień dobry,
Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byłaby psychoterapia u psychologa psychoterapeuty, gdyż problem jest zbyt złożony by udzielić na niego jednej dobrej porady przez internet. Jest Pani bardzo młodą osobą, która sporo w życiu już przeszła i w takich okolicznościach może sobie Pani nie radzić z przeszłością i własnymi emocjami. Ciekawi mnie to, czy na ten moment ma Pani wsparcie kogoś bliskiego z kim mogłaby Pani porozmawiać o swoich problemach. Zastanawia mnie to w jaki sposób Pani problemy odbijają się na Pani związku, gdyż to partner powinien stanowić dla Pani wsparcie. Jeśli natomiast nie rozmawia z nim Pani o tym to może warto spróbować, gdyż być może przyniosłoby to ulgę. Terapeuta pomógłby Pani odnaleźć się w tym wszystkim i rozładować tkwiące w Pani napięcie. Mam nadzieję, że skorzysta Pani z pomocy specjalisty i wszystko zacznie zmieniać się na lepsze.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/