Problem z redukcją masy ciała

Witam mam problem z redukcją masy ciała.Przez kilka lat nawet 10 odżywiałam się niskokalorycznie około 1100-1200kcal. Teraz czytając różne fora i zaczerpując rady dietetyka powinnam jeść więcej około 1600-1700kcal. Tak też więc zrobiłam ale niestety waga rośnie. Czy już nie będę mogła zrzucić wagi?Czy powinnam wrócić do niskokaloycznej diety? kobieta 29lat, 172cm, 66kg. Proadzę gospodarstwo rolne pracuję siłowo fizycznie po 6h dziennie.

Witam, zawsze po skończeniu diety (żywieniu niskokalorycznym) ważnym elementem jest wychodzenie z diety. Proszę z tygodnia na tydzień zwiększać kaloryczność o 100 kcal. Wtedy organizm będzie miał czas przyswojenia nowych kalorii- tzn. będzie miał czas na naukę wykorzystywania ich. Jeżeli z dnia na dzień zwiększyła pani kaloryczność o 500 kcal po takim długim czasie stosowania 1100-1200 kcal, orgaznizm nadwyżkę kalorii po prostu odkłada na zapas (gdyby pani wróciła do niskokalorycznej diety)- broni się i waga rośnie.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska