Problem z regularnością okresu a intensywne treningi

Witam, jestem kobieta 23 letnia. Od roku cwicze intensywnie. Zaczynalam od cwiczen dla poczatkujacych ale od pol roku cwicze regularnie dla 'osob zaawansowanych'. Cwicze codziennie ok. godziny. W czym wliczona jest rozgrzewka i rozciaganie. Zawsze w tygodniu sa dwa dni na same rozciaganie, yoge. Od pol roku zauwazylam problem z regularnoscia okresu. Spoznia sie i to nawet o 2, 3 tygodnie. Czy zbyt intensywne cwiczenia mogą miec na to wplyw? Przyjmuje tabletki Ovarin od 4 msc i nie widze poprawy.

Witam,

Takie objawy zdecydowanie mogą wynikać z intensywności treningu. Szczególnie jeśli są wymagające to angażują przeponę oraz mięśnie brzucha co bezpośrednio wpływa na narządy miednicy.
Wg mnie leczenie farmakologiczne może wnieść jeszcze większe zamieszanie w Pani organizmie.
To co Ja bym zrobił to poszedł do dobrego Fizjoterapeuty w celu zdiagnozowania napięcia powięzi jamy brzusznej oraz innych tkanek.
Możliwe, że problem rozwiąże się po terapii tkanek miękkich co wpłynie na normalizacje napięć miednicy.

Pozdrawiam
Konrad Skrzat