Problem z relacjami rodzinnymi

Witam,jestem zaręczona z moim chłopakiem.Jesteśmy parą od roku zaręczyliśmy się po pół roku.Wszystko było dobrze.Jego rodzice mnie akceptowali, cała jego rodzina.Ostatnio coś się zepsuło.Przyjechała jego kuzynka, zaczęły obelgi w moją stronę.Jego siostra i kuzynka mnie nienawidzą,wyzywają że jestem puszczalska.Wymyślają niestworzone rzeczy, jego rodzice przestali mnie lubić. Nie wiem co się stało.Niby w internecie wypisuje głupoty, o jest nieprawdą.Ciągle dostaje smsy, poniżające mnie.

Witam. Z Pani opisu wynika, że sytuacja mocno się skomplikowała przez osądy kuzynki i siostry Pani narzeczonego oraz nieprawdziwie opinie na Pani temat w Internecie. Niestety trudno ustalić w tej sytucaji co się wydarzyło - proponuję szczerze porozmawiać o całej sprawie z partnerem, a jeżeli będzie taka konieczność, to także z jego rodzicami i siostrą czy kuzynką. Pisze Pani, że nie wie co takiego się stało, że zaczęto Panią źle traktować. Rozmowa z bajbliższymi, a zwłaszcza z osobami, na których Pani najbardziej zależy powinna wyjaśnić zaistniałą sytuację. Pozdrawiam.

Nagła zmiana sugerowałaby, że coś się wydarzyło. W podobnej sytuacji warto spokojnie porozmawiać- powiedzieć o tym, jak się Pani teraz czuje, dopytać o przyczynę zmiany w traktowaniu. Taka rozmowa ma szanse coś wyjaśnić lub doprowadzić do jasnego o klarownego postawienia granic (jakiego zachowania wobec siebie Pani sobie nie życzy). Ważne jednak by odbyła się w atmosferze zaangażowania, zamiast złości czy pretensji.