Problem z relacjami w rodzinie i wybuchowość

w domu babcia jest wybuchowa ciocia ciągle mówi o tym co ja boli mam już tego dość wysłuchiwania tego, mam dość opowieści mamy ze są chore i ze nie mamy wpływu, ja nie mogę zwrócić uwagi a jak to zrobię to mam wyrzuty sumienia, często nic mi się nie chce nie mam motywacji zmuszam się żeby coś zrobić i wtedy jest lepiej, zauważyłam ze jestem tez upartazazdrosna, drażliwa,wybuchowa boje się że nigdy nie będę z kimś w relacji bo ja bym z kimś takim jak ja nie chciał być nie am już siły i motywacji

Witam,

sytuacja, którą Pani opisuje faktycznie nie jest przyjemna. Zachęcam do prób złapania dystansu. Być może chciałaby Pani zdecydować się na psychoterapię, która pomoże Pani spojrzeć na swoje życie inaczej i poradzić sobie z trudnościami.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Dobry wieczór, to wygląda na supeł, mocno zapętlony. Babci pani nie zmieni, mamy zapewne też. Więc pozostaje zmienić siebie. Radzę pójść do psychologa na rozmowę, wyrzucić z siebie całe to napięcie. A od dzisiaj - długi spacer przed snem, od jutra jakaś aktywność fizyczna choćby przez 20 minut ale tak, że by się trochę zmęczyć. Pojutrze jakaś przyjemność dla siebie. Proszę pamiętać - zmianę w najbliższym otoczeniu zawsze warto zacząć od siebie.