Problem z relacjami z rodziną przy nerwicy

Witam! Mam zapytanie o psychologa. Chodzę do psychologa już od prawie 3 lat. Mam nerwicę. Do tej pory mam wielkie problemy z normalną rozmową ze swoimi bliskimi. Mam wrażenie, że nie ma tu żadnego postępu. Psycholog utwierdza mnie cały czas w przekonaniu, że to nie moja wina, że ja jestem w porządku, a rodzina nie jest dobra, bo nie ma takiego specjalisty jak ona. Właśnie się zastanawiam, bo coś mi nie daje spokoju, czy może dobrze by było zmienić specjalistę.

Witam,
Problemy w rodzinie zawsze będą o różnym natężeniu i będą dotyczyły różnych spraw. Nigdy nie będzie tak, że będziemy komunikować się z bliskimi w cudowny, fenomenalny sposób. Zależy to od wielu czynników, a przede wszystkim to my przyciągamy sytuacje po to, aby w trakcie rozwiązywania sporów czy konfliktów uczyć się powtarzania ich. Skoro natyka się Pani stale na te same konflikty lub problemy w rodzinie to warto zastosować inne techniki. Być może warto zmienić specjalistę, to może przynieść dobre rezultaty.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Dzień dobry.

Pomysł zmiany psychologa nie wydaje się być trafnym. O wiele lepiej, jeśli swoje wątpliwości i spostrzeżenia wniesie Pani na sesję terapeutyczną, dzieląc się nimi wprost z terapeutą.

Pozdrawiam.