Problem z relacjami z teściami

Jestem od 2 lat w malzenstwie , miszkamy sami z mezem a cxuje sie jakbym mieszkala z tesciami. Oni sa codzienie czepiaja sie wszystkiego. Ja oszaleje czuje sie inwigilowana przez nich. Snie o nich nie chce wracac wczesnie do domu bo wiem ze oni sa. A jak jedtem w domu to sie chowam i udaje ze mnie nie ma.Czy cos ze mna jest nie tak? Czy udac sie do psychologa? Prosze o pomoc

Myślę, że powinna Pani w pierwszej kolejności porozmawiać spokojnie, bez pretensji z mężem. Wizyta u psychologa również może być zasadna, by uświadomić sobie wewewnętrzne przyczyny stanu psychicznego oraz określić racjonalne działania.

Witam Panią
Czytam Pani pytanie i zastanawiam się co Pani czuje myśląc swoich teściach. Ich zachowanie można odczytywać jako rodzicielskie wsparcie i chęć pomocy a także można zachowanie teściów rozumieć że są oni "przeciwko nam". Zdecydowanie polecałabym wizytę u psychoterapeuty aby zastanowić się wspólnie z specjalistą nad problemem. wydaje mi się zasadne również to aby szczerze spróbowała Pani porozmawiać z swoim małżonkiem o swoich obawach, lękach.
Anna Suligowska

Witam,
jeśli pojawia się trudność w relacjach rodzinnych warto podjąć próbę wspólnego rozwiązania sytuacji. Nie wiem czy próbowała Pani rozmawiać na temat własnych uczuć i spostrzeżeń z mężem. Jeśli taka rozmowa jest dla Państwa trudna warto byłoby przedstawić wzajemne sugestie w obecności specjalisty-psychologa lub psychoterapeuty. Gdyby mąż nie był zainteresowany takim spotkaniem może Pani spróbować udać się na spotkanie samodzielnie. Specjalista taki jak psycholog jest osobą, która może pomóc nie tylko osobą z zaburzeniami, ale pozwala spojrzeć na trudności codziennego dnia z innej perspektywy.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl