Problem z rozluźnieniem mięśni pochwy podczas pierwszego razu

Witam bardzo serdecznie, mam 25 lat, jestem studentką i mam mały problem. Niedawno odszedł ode mnie mój partner, to był mój pierwszy poważny związek, długo zwlekałam, aby pójść razem z nim do łóżka, zwykle pieściliśmy się po francusku, sprawiało nam to wielką radość i przyjemność. On wiedział, że jestem jeszcze dziewicą, bo nie chciałam robić tego z byle kim. On jest dla mnie strasznie ważny i bardzo go kocham. Kiedy nadszedł ten moment, zapragnęłam kochać się z nim, podczas zbliżenia on nie mógł wejść we mnie, byłam gotowa na to, starałam się być rozluźniona, ale nic z tego, stwierdził, że jestem za ciasna. Był to dla mnie szok i ogromny wstyd oraz upokorzenie. Tym bardziej, że nieraz miałam badania ginekologiczne i mój lekarz bez problemu badał mnie palcami oraz robił mi usg dopochwowe, owszem odczuwałam pewien dyskomfort, ale nie wiedziałam, że będzie taki problem.

Mój partner starał się udawać, że nic się nie stało... niemniej jednak dwa tygodnie później postanowił rozstać się ze mną, bo rzekomo znalazł kogoś innego i przekreślił to, co razem udało nam się stworzyć, wstyd mi za siebie i za tą sytuację. Bardzo za nim tęsknię i cały czas mam ten dyskomfort, że to moja wina i że coś jest ze mną nie tak... Proszę o pomoc i poradę. Dodam tylko, że byłam już z tym u ginekologa i seksuologa. Pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie!

Pierwsze zbliżenie niestety nie zawsze jest takie jak sobie wymarzyliśmy,co często związane jest z lękiem i stresem towarzyszącym nowej sytuacji. Być może to stało się przyczyną napięcia mięśni, utrudnienia nawilżenia, co uniemożliwiło zbliżenie, być może problem leży po stronie partnera i wzwód był zbyt mały. Wcale nie oznacza to że zbliżenie jest niemożliwe. W tej ważnej chwili konieczne jest aby obie strony czuły się bezpiecznie i komfortowo.
Jeżeli była Pani wcześniej wielokrotnie badana i to łącznie z wykonaniem USG przezpochwowego, to raczej nie ma anatomicznej przyczyny problemu. Problem zatem jest po stronie psychicznej. Po pierwsze, to proszę się nie spieszyć, a jak znajdzie Pani już tego wymarzonego mężczyznę proszę pamiętać o komforcie psychicznym. Być może wskazane będzie również użycie płynów nawilżających (dostępne w aptekach). Proszę pamiętać o długiej grze wstępnej. Trzymam za Panią kciuki i głowa do góry. Wszystko jeszcze przed Panią.

Pozdrawiam