Problem z rozróżnieniem snu i jawy

Witam! mam pytanie co do snu, jego realności i problemów z rozróżnianiem co jawą a co snem. Często widzę w moim pokoju ludzi, rozmawiam z nimi, siadam na łóżku, idę do nich bo są np gdzieś w kącie (wiem, że to robię, ale nie mam and tym kontroli i wydaje mi się, że naprawdę są), coś jakby lunatykowanie ze świadomością. Nie lubię tego, bo zazwyczaj jest psychodeliczne i nie wiem skąd się to bierze w mojej głowie. O co chodzi, jak mogę sobie z tym poradzić? Pozdrawiam!
ponad rok temu

Objawy,które Pan opisuje są bardzo niepokojące i wymagają konsultacji z lekarzem psychiatrą. Do zdiagnozowania przyczyn ich występowania niezwykle istotna jest,informacja, czy w ostatnim czasie przyjmował/a Pan/Pani jakiekolwiek środki psychoaktywne.
Pozdrawiam

Problem z rozróżnieniem co jest jawą a co snem jest bardzo niepokojącym objawem. Jeśli wiesz co robisz oraz jednocześnie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie możesz tego kontrolować, może to być oznaką czegoś poważniejszego, wymagającego pomocy lekarskiej. Polecam skorzystać z wizyty u specjalisty neurologa oraz psychiatry, w celu wykluczenia potencjalnego istnienia poważniejszych zaburzeń czy chorób. Przed wizytą warto sobie przypomnieć czy ostatnimi czasy, nie doświadczyliśmy jakiś niecodziennych sytuacji np. spożywanie wcześniej nieużywanych substancji, kontakt z toksykaliami lub urazów głowy.

Mgr Jakub Pyka

Objawy tego typu nie tylko powodują dyskomfort w życiu codziennym, ale są również powodem do niepokoju w kategoriach obiektywnych. Polecam skorzystać z pomocy lekarza psychiatry, który ma do dyspozycji szeroki wachlarz środków farmakologicznych przeznaczonych do przeciwdziałania wytworom tego typu produkowanym przez "niesforny" mózg. Tak więc do lekarza - prędko!

Warto zgłosić się do lekarza psychiatry, który przeprowadzi dokładny wywiad dotyczący zarówno objawów obecnych jak i w historii życia i postawi diagnozę. Może to być związane z zaburzeniami z kręgu schizofrenii, zależy to jednak od innych czynników. Nie da się jasno stwierdzić po przedstawionej relacji. Zachęcam do szukania pomocy. Wczesne działanie daje często bardzo dobre rezultaty, wycofanie objawów itp. Szczególnie, że odczuwany dyskomfort w związku z objawami jest duży.