Problem z rozstaniem w związku

Witam. Mam problem z moim chłopakiem. Ma wstawić się do więzienia. Nie potrafi sobie z tym poradzić. Często sięga po alkohol żeby załagodzić ból. Traktuje mnie jak wroga chociaż bardzo staram się mu pomóc. Na dodatek nie ufa mi i cały czas oskarża mnie że zażywam narkotyki choć nie ma do tego żadnych podstaw. W napadach gniewu wyzywa mnie od najgorszych a potrafi też nawet uderzyć. Bardzo proszę o pomoc. Jak mamy poradzić sobie z tym problemem??? Nie chce go zostawiać.

Proszę Pani,
rozumiem,że mimo wszystko kocha go Pani.Nie wiemy jednak za co trafia do więzienia,ale wydaje się,że z owodów,które zaczyna "widzieć u Pani"-narkotyki.Byłoby dobrze zwrócić się o pomoc do psychologów,np.w MOPS-ie.Są stowarzyszenia zajmujące się przemocą /np.dla ofiar przemocy/i tam prosze zadzwonić w celu umówienia się.Bardzo dojrzale podchodzi Pani do problemu.Gratuluję.
Pozdrawiam serdecznie

Z jednej strony chłopak daje dowody braku zaufania, stosuje przemoc, nadużywa alkoholu i ma stawić się w więzieniu a z drugiej Pani nadal go kocha i chce ratować związek. Jest to z pewnością trudna sytuacja, w której wskazane byłoby wsparcie psychologa.
Warto sobie również odpowiedzieć na pytanie co trzyma Panią przy chłopaku, skoro on Pani nie ufa, wyzywa i posuwa się do rękoczynów…

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Parę aspektów niepokoi mnie w Pani opisie. Pierwszy to usprawiedliwia Pani zachowanie swojego chłopaka. Nawet agresję, stawianie Pani zarzutów i krzywdzenie potrafi Pani usprawiedliwić tym, że on idzie do więzienia i nie może sobie z tym poradzić. Kolejny aspekt to problemy z prawem Pani chłopaka. Jeśli idzie do zakładu karnego to rozumiem, że udowodniono mu winę. Rozłąka i to z takiego powodu może utrudniać utrzymywanie tego związku. Ostatni, ale moim zdaniem najważniejszy aspekt to Pani bezpieczeństwo. Napisała Pani, że w napadach gniewu Pani chłopak wyzywa Panią a nawet potrafi uderzyć. Nie mam wątpliwości, że trzeba to nazwać przemocą psychiczną i fizyczną. Proszę mi wierzyć przemoc w związku ma taką naturę, że będzie narastać. Bardzo proszę zadbać o siebie i o swoje bezpieczeństwo. Proszę zajrzeć pod tym linkiem na instytucje pomocowe w Kielcach i zgłosić się do wybranej po pomoc http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/instytucje/?option=com_instytucje
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/