Problem z rozwojem 11-miesięcznego dziecka

Witam jestem mamą 11 miesięcznego synka, martwią mnie następujące rzeczy: synek nie mówi świadomie żadnego słowa, tylko kiedy mu się podoba to wtedy tata, baba, dada i jakieś inne po swojemu. nie naśladuje gestów typu papa, kosi kosi, jaki duży, brawo itp, papa robił jakieś dwa miesiące temu przez kilka dni potem przestał. Nie wskazuje palcem ani rączką np pieska tylko na niego patrzy ew idzie po niego i zaczyna się bawić. Gdy pokazuję mu palcem obrazki w ksiazeczkach to wodzi wzrokiem za moim

Witam

Opisane przez Panią zachowania są dosyć niepokojące. Mogą świadczyć o pewnych zaburzeniach w rozwoju. Proszę skontaktować się z specjalista wczesnej interwencji oraz psychologiem dziecięcym. Odpowiednie testy diagnostyczne pozwolą na ułożenie planu terapii.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl