Problem z silnymi atakami paniki u 19-latki

Witam, od paru miesięcy borykam się z silnymi atakami paniki (tak mi się wydaje że to są ataki paniki), mam duszności, boli mnie głowa,boli mnie brzuch, skoki ciśnienia, ciągły niepokój. Mam 19 lat, w gimnazjum miałam również takie ataki, ale ustały gdy poszłam do innej szkoły. Chodzilam wtedy również do psychologa, lecz przestałam gdy ataki ustały. Od pewnego czasu się nasiliły do tego stopnia, że boje się wyjść z domu. Są dni, w których jest wszystko okej, a na drugi dzień chodzę cała niespokojna i co chwile mam jakiś atak.

Dzień dobry,
Doradzałabym w przypadku tego typu objawów psychoterapię w nurcie poznawczo - behawioralnym oraz wizytę konsultacyjną u psychiatry. Polecam Pani książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pani problem wymaga dłuższej pracy a nie jednorazowej porady i sądzę, że psychoterapia mogłaby bardzo pomóc. Zastanawia mnie to, czy coś niedobrego dzieje się w Pani życiu lub czy aktualnie przeżywa Pani silny stres. Niestety bez obszerniejszego wywiadu nie mogę nic więcej doradzić, ale warto być dobrej myśli gdyż zaburzenia lękowe można skutecznie leczyć.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/