Problem z sińcami pod oczami po orgazmie oraz problemy z erekcją

Witam, mam 24 lata, mój problem polega m.in. na tym, że cały czas moje oczy są widocznie podkrążone, a po osiągnięciu orgazmu, stają się mocno podkrążone do tego stopnia, że wyglądam prawie jakbym miał podbite oczy i czuję dość duże osłabienie. Taki stan rzeczy odstrasza mnie od jakichkolwiek zbliżeń czy też nawet masturbacji, bo późniejszy opisany stan jest niezwykle niekomfortowy. Ogólne badania, takie jak badanie krwi, moczu są w porządku, a lekarz internista stwierdził, że podkrążone oczy nie są objawem chorobowym. Druga sprawa natomiast jest taka, że nie mogę osiągnąć erekcji przy kobiecie, nie odczuwam pożądania, przez co wszelkie znajomości z góry są dla mnie nie warte zachodu. Sądzę, że oglądanie pornografii i masturbowanie się od wczesnych lat spowodowały ten stan. Natomiast gdy oglądam pornografię, erekcja następuje. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Tak zwane przełamanie? Wszystko to spowodowało we mnie duży lęk przed zbliżeniem, czy psychoterapeuta też byłby wskazany?

24 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

podkrążone oczy, tak jak zauważył już Pana lekarz, nie są objawem chorobowym, a co najwyżej stresu, niewyspania, przemęczenia. Podobnie czynniki te, jak i nadmiar masturbacji i pornografii, mogą powodować zaburzenia potencji na tle psychogennym. Wypoczęcie, ograniczenie stresu, masturbacji i pornografii powinny przynieść poprawę.  Jeżeli jednak to się nie uda, dobrze będzie się udać do seksuologa.