Problem z szumami w lewym uchu a zwyrodnienia kręgosłupa

Od kilku lat mam poważny problem z tzw. szumem w lewym uchu. (często budzę się wnocy) Byłem u laryngologa, neurologa, robiłem tomografią komp. głowy (norma), badałem słuch (norma), brałem różne krople do ucha, brałem leki vicebrol, miłorząb; Badałem szyjną część kręgosłupa - no i tu wyszły pewne zwyrodnienia. Robię ćwiczenia na kręgosłup - to wszystko nic nie daje; Czy może pomóć lek VESTIBO ? Czy może rehabilitacja kręgosłupa ? Czy mogą pomóc krople z wyciągu rośliny żyworódka ?

Witam,
co do stosowania leków, nie pomogę, gdyż nie jestem lekarzem. Szumy uszne bardzo często sa wynikiem dysfunkcji w szyjnym odcinku kręgosłupa - zmiany zwyrodnieniowe, zaburzenia w prawidłowym ustawieniu kregosłupa, niestabilność mogą przyczyniać się do ucisku na tetnice kręgowe i powodować takie szumy. Można zrobić badanie przepływu tętnic szyjnych (usg doppler), warto zasiegnąc także porady u lekarza kardiologa (wykluczyć inne kardiologiczne przyczyny szumów, np. nadciśnienie) oraz rehabilitacja - terapia manualna, ćwiczenia, kinesiotaping.
Pozdrawiam