Problem z tętnem po powrocie do biegania

Witam, Od ponad roku biegam, ostatnio miałem kontuzję (nie biegałem ok 1 miesiąca) teraz wróciłem i biegam z pulsometrem. Tętno spoczynkowe ok 100 podczas biegu średnia wyszła mi ok 181. Wcześniej nie miałem taki problemów. Czy to normalne po takiej przerwie. ?? Czy to się unormuję po kilku treningach. Piję kawę i czasem nie zdrowo się odżywiam

Witam,
samo tętno spoczynkowe nie powinno wynosić 100 uderzeń na minutę, a w okolicy 60. Radzę zacząć pić mniej kawy i zdrowiej się odżywiać. Proszę zmierzyć sobie tętno spoczynkowe bez dopalaczy typu napoje energetyczne/kawa. Jeśli wciąż będzie z tętnem daleko do 60 uderzeń/min, radzę poradzić się lekarza, gdyż może to świadczyć o problemach sercowo-naczyniowych.

Pozdrawiam