Problem z tikami nerwowymi w różnej postaci

Mam od dłuższego czasu ogromny problem z tikami nerwowymi w różnej postaci. Kiedyś objawiały się tylko w sytuacjach stresowych , albo gdy byłem czymś zdenerwowany , ale teraz przeszkadza mi to w życiu codziennym. Dawniej potrafiłem opanować te tiki ale teraz nie daje rady. Teraz moje pytanie, jak z tym walczyć ? do jakiego lekarza się zgłosić ? zaznacze jeszcze ze brałem leki takie jak rispolept i pramolan i niestety nie pomagały. robiłem też rezonans głowy i też nic nie wykryto, proszę o pomoc

Zalecałbym konsultację z psychiatrą oraz włączenie psychoterapii do leczenia podstawowego. Niekiedy w podobnych przypadkach skuteczne okazują się metody relaksacji neuromięśnowej, techniki oddechowe lub inne ćwiczenia pomagające uzyskać większą kontrolę wolicjonarną nad ciałem.