Problem z tożsamością płciową partnera

Witam! Jestem ze swoim chłopakiem od 4 miesięcy, Ostatnio sprawdziłam jego historię na komputerze i okazało się, że wchodzi na gejowski czat, były tam również zapisy z rozmów z czatu dość wulgarne (historia sięgała ostatnich 2 tygodni.) Próbując z nim rozmawiać kłamał w żywe oczy, ale po dłuższym naciskaniu z mojej strony przyznał się. Twierdzi, że tylko z ciekawości, natomiast wydaje mi się że to nie tylko ciekawość. Proszę o opinię seksuologa lub psychologa.

wielu mężczyzn ma problemy z jednoznacznym "opowiedzeniem się " za konkretną orientacją.
Sądzę, że ma Pani rację, że to nie tylko ciekawość ciągnie do określonych czatów...
Do Pani zależy decyzja, co Pani zrobi - myślę, że warto nawiązać kontakt z psychologiem, najlepiej z seksuologiem psychologiem, aby wspólnie rozważyć życiowe sprawy.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl

Dzień dobry!

Jest możliwe są to poszukiwania, ciekawość. Jest też możliwe, że orientacja seksualna partnera jest np. biseksualna. Granica między jednym a drugim nie jest wyraźnie zarysowana. Bardzo możliwe, że również sam partner nie jest jej pewien i ma do tego prawo.
Jednocześnie jednak również Pani zaskoczenia, obawa, utrata zaufania, wątpliwość są naturalną reakcją.
Zachęcam do dalszych rozmów z partnerem, próby wzajemnego zrozumienia, a być może także konsultacji psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam!

Nie jest to typowe dla mężczyzny w tym wieku, w większości nie wykazują oni ciekawości podobnym tematem. Nie da się jednak wykluczyć, że podobne zachowanie i ciekawość może wystąpić u mężczyzny heteroseksualnego. Jeśli są Państwo usatysfakcjonowaną we wszelkich obszarach życia parą, można także rozważać biseksualizm. Takiej diagnozy jednak nie da się postawić przez internet (właściwie żadnej diagnozy), dlatego zachęcam do spokojnej i szczerej rozmowy lub osobistej konsultacji z psychologiem.