Problem z trądzikiem po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Uporczywy trądzik Witam, mam 24 lata i do tej pory nie miałam większego problemu z trądzikiem, po pół roku odstawienia tabletek antykoncepcyjnych ( które brałam przez 3 lata) plecy i dekolt (często tez na szyi ) mam cały w ropnych krostach, cała skóra w tych miejscach jest w takiej kaszce której nie da się wycisnąć.. przez 3 miesiące brałam unidox -problem po 2 tyg odstawienia powrócił .. a od odstawienia tabletek minął już ponad rok czy to możliwe, że są to problemy związane z burzą hormonów ?

Witam
Zmiany hormonalne czasem nasilają trądzik,lecz nie są główną przyczyną (ta niestety nie znana).Wiadomo już co ,,co dzieje się,, w skórze objętej trądzikiem,ale nie wiadomo dlaczego.U podstaw leży zawsze łojotok od którego w mieszkach włosowych zaczyna sie proces zapalny.Dlatego
niektóre ,,wachania ,,hormonów,wpływające na zwiększanie lub zmniejszanie łojotoku,pośrednio nasilają lub łagodzą istniejący trądzik
pozdrawiam