Problem z trądzikiem przy wkładce hormonalnej

Od pół roku mam założone wkładkę hormonalną. Długo plamiłam ale już wszystko jest ok. Miałam 2 kontrole usg i wszystko jest tak jak powinno ale zaczęły wyskakiwac mi bolące pryszcze głęboko pod skórą. Nie wyduszam ich a i tak zostaja przebarwienia i blizny. Pryszcze wyskakują wkoło ust, na brodzie, policzkach i czasem na plecach. Wolno sie goją.Miałam ostatnio antybiotyk z powodu infekcji i wg ulotki jest również na trądzik ale nie widzę żadnej poprawy. Czy mogę temu jakoś zaradzić?

Proszę z tym problemem skonsultować się z dermatologiem bezpośrednio. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że zmiany skórne mogą być związane z wydzielaniem hormonów przez wkładkę ginekologiczną.