Problem z utrzymaniem wzwodu

Mój problem polega na tym, że nie potrafię utrzymać wzwodu w trakcie stosunku. W czasie gry wstępnej wszystko jest w porządku, wręcz podniecenie następuje bardzo szybko, nawet przy długim namiętnym pocałunku, natomiast w momencie włożenia członka do pochwy po krótkim czasie wzwód zanika i w żaden możliwy sposób nie mogę się ponownie podniecić. Nigdy nie sądziłem, że spotka mnie taki problem, wręcz przeciwnie - myślałem, że wytrysk nastąpi zbyt wcześnie. Przy masturbacji nie miałem nigdy takich problemów. Czy konieczna jest konsultacja u specjalisty? Czy leki na impotencję pomogą mi?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Trudno udzielić mi jakiejkolwiek odpowiedzi choćby z tego powodu, że nie podał Pan swojego wieku. Problemy ze wzwodem mogą mieć podłoże fizjologiczne jak i psychologiczne. W pierwszym przypadku powinien Pan udać się do lekarza i wykonać badania, w drugim - rozpocząć psychoterapię.
Proponowałabym, aby zastanowił się Pan również, czego obawia się podczas stosunku (w tej chwili proszę pamiętać, że lęk przed brakiem wzwodu potęguje go i doprowadza właśnie do takiej sytuacji). Zachęcam do wizyty u specjalisty, tym bardziej, że dostęp do nich znajdzie Pan również przy pomocy tego portalu.
Pozdrawiam