Problem z utrzymaniem wzwodu podczas stosunku u 24-latka

Mam pewien problem. Jestem z dziewczyną już kilka lat, zaczęliśmy tak jak każda para zbliżenie od niewinnego pettingu, seksu oralnego i w tym momencie robimy to już bardzo często. Szczególnie aktywną stroną jest moja dziewczyna. Jak wiadomo sprawia mi to dużo przyjemności jednak gdy dochodzi między nami do zbliżenia klasycznego to mój penis nie odczuwa już takiej przyjemności i mięknie i nie mogę utrzymać zbyt długo wzwodu. A przy seksie oralnym nie mam problemu. Błagam proszę o pomoc.

Powodów trudności w utrzymaniu erekcji może być wiele. Do postawienia diagnozy potrzebne jest uzyskanie większej ilości informacji. Najlepszym wyjściem byłoby zgłoszenie się do seksuologa. Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Seks oralny może nieść doznania bardziej intensywne i wyraźne niż seks pochwowy, co sprawia, że ten drugi może się wydawać fizycznie mniej atrakcyjny, stymulacja niedostateczna, aby utrzymać erekcję. Dodatkowo po pierwszych "niepowodzeniach" dochodzi stres, napięcie, przewidywanie przed każdym kolejnym stosunkiem, że znów dojdzie podczas niego do utraty erekcji. Terapia opiera się na radzeniu sobie z tym stresem, lękiem oraz na metodach treningowych podejmowania stosunków pochwowych, np. rano (gdy pojawia się najsilniejsza erekcja), w możliwie atrakcyjnych dla Pana okolicznościach i pozycji. Istotna może być też np. reakcja i aktywność partnerki wobec sytuacji lub stosowana antykoncepcja. Jeśli sytuacja nie będzie zmieniać się z czasem, proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!