Problem z utrzymaniem wzwodu w pochwie

Witam, mój chłopak ma 31 lat, nie pali papierosów, nie pije alkoholu i nie ma nadwagi. Problem polega na tym, że osiąga wzwód w trakcie intensywnych pieszczot oralnych, natomiast gdy chcemy przejść do normalnego stosunku jego penis bardzo szybko opada - czasem jeszcze przed wprowadzeniem go do pochwy, czasem czuję, że opada już będąc w pochwie - niedługo po wprowadzeniu. To powoduje, że nie możemy odbyć normalnego stosunku. Mój chłopak był już w tej sprawie u seksuologa i urologa. Zrobiono badania - hormony, cukier, lipidogram - wszystko wyszło w normie. Dostał lek na erekcję i po zażyciu leku była znaczna poprawa. Ale po około miesiącu stosowania tego leku organizm mojego chłopaka jakby się "uodpornił" i przestał na ten lek reagować. U mojego chłopaka wykryto bezdechy senne (miał robione badanie snu), które powodują, że się nie wysypia w nocy i często budzi się zmęczony, niewyspany i z bólem głowy. Niedługo ma mieć zabieg likwidujący bezdechy - czy mogą one mieć wpływ na problemy z erekcją? I czy likwidacja bezdechów przyniesie poprawę? Oprócz tego zanim mój chłopak mnie poznał przez dość długi czas był sam (nie współżył wtedy z żadną kobietą), ale często i intensywnie się onanizował (nawet kilka razy dziennie), oglądając przy tym filmy porno. Miał wtedy stresującą pracę i przez onanizm rozładowywał napięcie. Czy onanizm mógł mieć wpływ na obecny problem z utrzymaniem wzwodu? Co powinniśmy robić w tej sytuacji? Czy są jakieś ćwiczenia podtrzymujące wzwód?

Witam!

Masturbacja nie ma wpływu na pojawianie się lub brak wzwodu. Zaburzenia erekcji mają podłoże somatyczne (choroby, nałogi, przyjmowane leki, itp.) lub psychiczne (problemy psychiczne, stres, problemy w związku, itp.). Również długa przerwa we współżyciu z partnerką nie wpływa na pogorszenie się kondycji. Sprawę bezdechów należy skonsultować z lekarzem, który zajmuje się Pani partnerem. Powinien udzielić Pani odpowiedzi na nurtujące Panią pytania.

Zachęcam także do wizyty u psychologa w sprawie problemów z erekcją. Jeśli przyczyny somatyczne są wykluczone, to należy podjąć się pracy z psychoterapeutą. Możecie Państwo wspólnie uczestniczyć w terapii.

Pozdrawiam