Problem z utworzeniem związku u 19-latki

Witam serdecznie.Nazywam się Aurelia u mam 19lat.Na swej drodze ku dorosłości spotykam samych mężczyzn, którzy wykorzystują mnie seksualnie,nie chcą budowac związku. Zaczyna mnie to przygnębiac. Odchodzą wtedy gdy mi zaczyna zależeć. Proszę ni powiedzieć czy to ze mną jest coś nie tak ? Nieodpowiedni charakter ? czy poprostu trafiam na złych ? Coraz częściej zaczynam myśleć o tym ze nigdy nie trafię na normalny związek bo na niego nie zasługuje... może powinnam zostać Lesbijka?

Zachęcam do spotkania z psychologiem i przeanalizowania jak do tej pory wyglądały Pani związki, jakich partnerów Pani wybierała, w jaki sposób wchodziła Pani w relację itp. Zmiana zachowania, poprawa poczucia bezpieczeństwa, własnej wartości i pewności siebie, świadomość własnych wartości i priorytetów powinny pomóc w lepszym rozumienie siebie i funkcjonowaniu w życiu, a tym samym poprawić jakość i satysfakcję z relacji.

Dzień dobry!

Okres dojrzewania, wchodzenia w dorosłość jest trudny i składa się z wielu wyzwań. Jest to też jednak również wspaniały okres, kiedy jeszcze wiele można zmieniać, odkrywać, poznawać siebie.
Oczywiście, jest możliwy "niefart" spotkania kilkorga mężczyzn o podobnych wadach. Warto jednak zastanowić się wtedy nad sobą - jakie wysyłam sygnały? w jaki sposób wspieram ich wady? jakie stawiam im granicę? jaką rolę przyjmuję w związku?
"Zmiana orientacji seksualnej" nie jest tu rozwiązaniem. W związkach z kobietami mogą spotykać Panią dokładnie takie same trudności. Rozwiązaniem jest odkrycie ich przyczyn.
Jednocześnie orientacja seksualna jest względnie stała w ciągu życia i nie jest możliwe "zostanie lesbijką", jeśli rzeczywiście nie ma się takich potrzeb.
Zachęcam do podjęcia pracy nad sobą w psychoterapii.

Pozdrawiam!